Ważne, żeby nie praktykować uczciwości indywidualnej, etyki indywidualistycznej, która odrzuca prawo Boże. Wtedy wszystko się rozłazi. Wtedy JA i mój zysk są na pierwszym miejscu. Jak zrobić aby etyka zawodowa nie umniejszała mojej godności? Ważne jest posłuszeństwo, podobnie jak to jest u nas w klasztorze: zakonnik musi słuchać przełożonego, bez względu na to, jakie jest jego osobiste zdanie. Ileż mamy możliwości bycia wolnym w ramach tego posłuszeństwa, tych swoich kompetencji i uczciwości względem siebie, innych i Boga. Jakiś Żyd powiedział kiedyś: „żebyś nie robił błazna z siebie, z innych i z Pana Boga”. Ważne, żeby żyć na serio, z pełną pogody ducha radością i humorem. Ktoś inny rzekł: „Jeśli ktoś jest zawsze tylko poważny, to nie zasługuje na to, żeby go poważnie traktować”.
Leon Knabit OSB
W Zamku Po Drugiej Stronie Zła Królowa rozpaczała nad stanem włosów Evie.
- Jak mysie gniazdo! Co się stało? Wyglądasz okropnie!
- Przepraszam, mamo, wpadliśmy w... cóż... eee... Powiedzmy, że nie mogłam znaleźć lustra.
"Znalazłam jedno - pomyślała - Tylko nie takie, w którym chciało by się przeglądać. Nie kiedy chce się być najpiękniejszą w świecie".
Melissa de la Cruz
Teraz wiem, że nie miałam pojęcia, czym jest miłość. Ani jakie to uczucie mieć nawet odrobinę pęknięte serce.
To stać przed człowiekiem, który jest całym twoim światem, i dowiedzieć się, że nie wystarczasz. Że cię nie wybiera. Jesteś cieniem osoby, która jest twoim słońcem.
Victoria Aveyard
Książki to naturalnie nie tylko lekarze. Bywają powieści, które można by określić jako towarzyszy podróży. Niektóre zaś są jak policzek. Inne z kolei jak przyjaciółka,która okryje nas ciepłym kocem jesienią, kiedy nachodzi nas melancholia. A niektóre... no cóż. Niektóre są jak różowa wata cukrowa, zamigoczą nam w głowie na parę sekund i pozostawią z niczym. Jak krótki i namiętny romans.
Nina George
Leon Knabit OSB
W Zamku Po Drugiej Stronie Zła Królowa rozpaczała nad stanem włosów Evie.
- Jak mysie gniazdo! Co się stało? Wyglądasz okropnie!
- Przepraszam, mamo, wpadliśmy w... cóż... eee... Powiedzmy, że nie mogłam znaleźć lustra.
"Znalazłam jedno - pomyślała - Tylko nie takie, w którym chciało by się przeglądać. Nie kiedy chce się być najpiękniejszą w świecie".
Melissa de la Cruz
Teraz wiem, że nie miałam pojęcia, czym jest miłość. Ani jakie to uczucie mieć nawet odrobinę pęknięte serce.
To stać przed człowiekiem, który jest całym twoim światem, i dowiedzieć się, że nie wystarczasz. Że cię nie wybiera. Jesteś cieniem osoby, która jest twoim słońcem.
Victoria Aveyard
Książki to naturalnie nie tylko lekarze. Bywają powieści, które można by określić jako towarzyszy podróży. Niektóre zaś są jak policzek. Inne z kolei jak przyjaciółka,która okryje nas ciepłym kocem jesienią, kiedy nachodzi nas melancholia. A niektóre... no cóż. Niektóre są jak różowa wata cukrowa, zamigoczą nam w głowie na parę sekund i pozostawią z niczym. Jak krótki i namiętny romans.
Nina George