Ja to przywlekałam do domu i na kuchence normalnej, w której się gotuje obiady, w garczkach takich na sosik czy zupkę, wkładało się takiego trupka, podgotowywało i potem na deseczce (jak dziś pamiętam, do krojenia jarzyn) kładło takiego podgotowanego i się preparowało kościotrup, żeby drucikami zrobić z tego szkielecik.
Anna Kamińska
O co mi chodzi z tą mentalnością (polską)?
O tych wszystkich zadowolonych z siebie porządnych obywateli, którzy są nowocześni, tolerancyjni. Związki homoseksualne - tak, ale żeby żadne pedały nie mieszkały w moim bloku. Hospicjum - tak, ale nie w moim sąsiedztwie, śmierć jest taka nieestetyczna. Dzieci niepełnosprawne - no jasne, trzeba współczuć, ale żeby zaraz prowadzić miedzy zdrowe?
Grzegorz Zalewski
Bo porażka to śmierć. A człowiek nie może umrzeć, nie dając z siebie wszystkiego, nie płacząc z bólu i na skutek odniesionych ran, człowiek nie może zrezygnować. Trzeba walczyć aż do śmierci. Ponieważ najważniejsza jest chwała. I należy do niej dążyć, nawet jeśli zostaniesz gdzieś po drodze. Najważniejsze, żebyś dawał z siebie wszystko. Nie wolno nie walczyć, nie wolno nie cierpieć, nie wolno nie umierać… Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas, by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać. Pocałuj albo zabij.
Kilian Jornet Burgada
Nie spodziewałam się, że owa niewielka cząstka mnie ze złamanym sercem będzie potrzebować aż tyle czasu, żeby dojść do siebie, ale wreszcie dobiegł on końca i wyczerpana odpłynęłam w niebyt. Sen nie przyniósł pełnego ukojenia, a jedynie odrętwienie połączone z obojętnością, niczym środek uspokajający. Ból stał się łatwiejszy do zniesienia – ale nie zniknął. Nawet nieprzytomna byłam go świadoma.
Stephenie Meyer
Anna Kamińska
O co mi chodzi z tą mentalnością (polską)?
O tych wszystkich zadowolonych z siebie porządnych obywateli, którzy są nowocześni, tolerancyjni. Związki homoseksualne - tak, ale żeby żadne pedały nie mieszkały w moim bloku. Hospicjum - tak, ale nie w moim sąsiedztwie, śmierć jest taka nieestetyczna. Dzieci niepełnosprawne - no jasne, trzeba współczuć, ale żeby zaraz prowadzić miedzy zdrowe?
Grzegorz Zalewski
Bo porażka to śmierć. A człowiek nie może umrzeć, nie dając z siebie wszystkiego, nie płacząc z bólu i na skutek odniesionych ran, człowiek nie może zrezygnować. Trzeba walczyć aż do śmierci. Ponieważ najważniejsza jest chwała. I należy do niej dążyć, nawet jeśli zostaniesz gdzieś po drodze. Najważniejsze, żebyś dawał z siebie wszystko. Nie wolno nie walczyć, nie wolno nie cierpieć, nie wolno nie umierać… Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas, by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać. Pocałuj albo zabij.
Kilian Jornet Burgada
Nie spodziewałam się, że owa niewielka cząstka mnie ze złamanym sercem będzie potrzebować aż tyle czasu, żeby dojść do siebie, ale wreszcie dobiegł on końca i wyczerpana odpłynęłam w niebyt. Sen nie przyniósł pełnego ukojenia, a jedynie odrętwienie połączone z obojętnością, niczym środek uspokajający. Ból stał się łatwiejszy do zniesienia – ale nie zniknął. Nawet nieprzytomna byłam go świadoma.
Stephenie Meyer