zgodzie ze słabościami ludzkiej natury. A tyle mieliśmy kiedyś dobrej woli! Nie mając wyrzutów sumienia, służymy złu, nie jest ono jednak tak oczywiste, jak było za komuny. Jak więc się buntować, skoro nie ma wroga? Czujemy się skrzywdzeni i mamy jakiś żal nie wiadomo do kogo, że jest, jak jest.
Tomasz Jastrun
- Bo zło jest fascynujące, pociągające. (...) - Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego zło tak się wszędzie wyróżnia? - odezwał się. - Dlaczego elektryzują nas bardziej nagłówki o brutalnych mordercach niż o wolontariuszach w ubogich afrykańskich krajach? (...) - Bo dobro jest wszechobecne - wyjaśnił i się uśmiechnął. - Tkwi w nas i nas otacza. To banalne, ale tak jest. Zło natomiast stanowi odstępstwo od normy, wyjątek. I dlatego jest takie ciekawe.
Remigiusz Mróz
Jestem dumny Franka, widząc, że chcesz walczyć. Ale najlepszym wyjściem jest po prostu czekać. Narodowi socjaliści nie będą trwać wiecznie. Wiodą nas ku wojnie. Będzie równie nieunikniona jak wschód słońca o poranku albo ciemność w nocy. Drogo zapłacimy za ich odsunięcie od władzy, ale w końcu przegrają. A wtedy naszym zwycięstwem stanie się przeżycie. Jeśli pozostaniemy wierni sobie i nie damy im poranić swoich dusz, to wygramy.
Eoin Dempsey
Aby widzieć inaczej, najpierw musimy nauczyć się inaczej myśleć.
Oliver Bowden
Ludzie są kłamcami, Ronaldzie, przecież wiesz.
Danielle L. Jensen
Ten świat zdecydowanie nie jest stworzony dla introwertyków- pomyślała, gdy samochód ruszył z miejsca.
Agnieszka Chęćka
W gruncie rzeczy nigdy nie akceptuje się swoich bliźnich takimi, jakimi są.
Éric-Emmanuel Schmitt
- [...] teraz myślę, że ta strategia [satysfakcjonalisty] pozwala mi oszczędzić energię i czas na te sfery życia, w których moja decyzyjność jest kluczowa, na przykład te związane z pracą czy dziećmi.
- O to chodzi. Wie pani, co w wywiadzie zapytał prezydenta Obamę słynny dziennikarz Michael Lewis? "Panie prezydencie, dlaczego ciągle ubiera się pan tak samo?". A prezydent odpowiedział: "Czy ma pan pojęcie, ile ważnych decyzji muszę podejmować od wstania z łóżka do momentu, kiedy kładę się spać? Nie chcę dodatkowo zastanawiać się nad kolorem koszuli". [...] Satysfakcjonaliści tak właśnie często sobie radzą: delegują wybór na innych. Ja to nazywam strategią "Wybierz, kiedy wybierać".
Agnieszka Jucewicz
Tomasz Jastrun
- Bo zło jest fascynujące, pociągające. (...) - Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego zło tak się wszędzie wyróżnia? - odezwał się. - Dlaczego elektryzują nas bardziej nagłówki o brutalnych mordercach niż o wolontariuszach w ubogich afrykańskich krajach? (...) - Bo dobro jest wszechobecne - wyjaśnił i się uśmiechnął. - Tkwi w nas i nas otacza. To banalne, ale tak jest. Zło natomiast stanowi odstępstwo od normy, wyjątek. I dlatego jest takie ciekawe.
Remigiusz Mróz
Jestem dumny Franka, widząc, że chcesz walczyć. Ale najlepszym wyjściem jest po prostu czekać. Narodowi socjaliści nie będą trwać wiecznie. Wiodą nas ku wojnie. Będzie równie nieunikniona jak wschód słońca o poranku albo ciemność w nocy. Drogo zapłacimy za ich odsunięcie od władzy, ale w końcu przegrają. A wtedy naszym zwycięstwem stanie się przeżycie. Jeśli pozostaniemy wierni sobie i nie damy im poranić swoich dusz, to wygramy.
Eoin Dempsey
Aby widzieć inaczej, najpierw musimy nauczyć się inaczej myśleć.
Oliver Bowden
Ludzie są kłamcami, Ronaldzie, przecież wiesz.
Danielle L. Jensen
Ten świat zdecydowanie nie jest stworzony dla introwertyków- pomyślała, gdy samochód ruszył z miejsca.
Agnieszka Chęćka
W gruncie rzeczy nigdy nie akceptuje się swoich bliźnich takimi, jakimi są.
Éric-Emmanuel Schmitt
- [...] teraz myślę, że ta strategia [satysfakcjonalisty] pozwala mi oszczędzić energię i czas na te sfery życia, w których moja decyzyjność jest kluczowa, na przykład te związane z pracą czy dziećmi.
- O to chodzi. Wie pani, co w wywiadzie zapytał prezydenta Obamę słynny dziennikarz Michael Lewis? "Panie prezydencie, dlaczego ciągle ubiera się pan tak samo?". A prezydent odpowiedział: "Czy ma pan pojęcie, ile ważnych decyzji muszę podejmować od wstania z łóżka do momentu, kiedy kładę się spać? Nie chcę dodatkowo zastanawiać się nad kolorem koszuli". [...] Satysfakcjonaliści tak właśnie często sobie radzą: delegują wybór na innych. Ja to nazywam strategią "Wybierz, kiedy wybierać".
Agnieszka Jucewicz